جاست چیست ؟‬

  • جاست یک اپلیکشن اشتراک گذاری اطلاعات جای پارک در کلان شهرها است.

  • جاست اپلیکیشنی برای پیدا کردن آسان و ارزان جای پــارک در هــر زمــــــان و مکانی است.

  • هدف جاست فراهم کردن بهترین محل پارک وسیله نقلیه برای کاربران به کمک خود کاربران است.

  • در اپلیکیشن جاست ما کمک می کنیم تا شهروندان جای پارک خود را با هم به اشتراک گذاشته و به کمک یکدیگر مشکل همیشگی کمبود جای پارک را بهبود بخشند.


"در‌ واقع هدف نهایی ما در جاست این خواهد بود که یک شبکه اجتماعی از فضاهای پارک شهری، شبیه به اینستاگرام که محلی برای به اشتراک گذاری عکس و ویدئو است، راه اندازی کرده که به مرور زمان و با کمک شهروندان بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم"نحوه عملکرد جاست به این صورت است که شهروندان زمان خالی شدن جای پارک خود را در جاست به اشتراک می گذارند.

با این راهکار شما پیش از اینکه به سمت مقصد مورد نظرتان حرکت کنید، می‌توانید از منزل‌ ‌ جستجو کرده و ببینید که آیا در مقصد جای پارکی موجود است یا خیر؟

و یا مشاهده کنید که پارکینگ های عمومی و خصوصی در محدوده مورد نظر جای خالی دارند یا نه و با این اطلاعات به این نتیجه برسید که آیا از خودروی شخصی استفاده کنید و یا اینکه با وسایل نقلیه عمومی به مقصد خود برسید.

فرض کنید شما خودروی خود را در محلی پارک کرده‌اید و میدانید که 10 دقیقه یا 15 دقیقه دیگر قصد خالی کردن جای پارک را دارید.

کافی است اطلاعات مکانی و زمان خالی شدن این جای پارک را در اپلیکیشن جاست به اشتراک بگذارید و از جاست در قبال دادن این اطلاعات و تحویل جای پارک به نفر بعدی، مبلغی رو به عنوان مشارکت در دست به دست شدن جای پارک دریافت کنید.

در مقابل، نفر دیگری که در آن زمان به دنبال جای پارک می‌گردد، به اپلیکیشن جاست رجوع می‌کند و شروع به جستجوی جای پارک   می کند.

جاست با توجه به اطلاعاتی که شما ثبت نموده‌اید و در صورت تطابق آن‌ها با زمانی که در خواست کننده در اپلیکیشن وارد کرده است، او را به سمت جای پارک شما هدایت می کند.

ما در جاست این فرآیند را به عنوان دست به دست کردن جای پارک نام گذاری کردیم...

بدیهی است که دست به دست، یک چرخه تبادل اطلاعات است که در هر تراکنش ممکن است جای پیشنهاد دهنده با در خواست کننده عوض شود.

بدین صورت که ممکن است کاربری که یک بار اطلاعات جای پارک خود را به اشتراک گذاشته در دفعات بعدی به جای پارک نیاز داشته باشد و به عنوان درخواست کننده از جاست استفاده کند. از این رو راه افتادن این چرخه نیازمند همیاری همه شهروندان در ثبت اطلاعات جای پارک می باشد.


جاست و طرح عوارض قانونی پارک حاشیه ای


طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ ی خیابان چیست ؟


در این طرح، حاشیه خیابان‌ها علاوه بر خط‌کشی جدید، با تابلوهای آبی‌رنگی متمایز می‌شود که نشان می‌دهد هزینه پارک کردن در کنار این خیابان‌ها به شکل هوشمند دریافت می‌شود.

بدین ترتیب، نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده که غیرقانونی است قطع می‌شود، بلکه به تجهیزات هزینه‌ساز و کم‌اثری همچون پارکومتر هم نیاز نخواهد بود.

هدف از مدیریت پارک‌ حاشیه‌ای، توزیع عادلانه فضای پارک است اما مدیریت هوشمند پارک، اقدام جدیدی است که طبق تبصره یک ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که توسط وزارت کشور ابلاغ شد در حال انجام است.


ثبت جای پارک حاشیه ی خیابان در اپلیکیشن جاست


اپلیکیشن جاست جهت تسهیل روند اجرایی مدیریت هوشنمد جاری پارک، امکانی را فراهم کرده تا کاربران پس از نصب اپلیکیشن و از طریق دکمه ی ثبت جای پارک به سادگی بتوانند زمان و موقعیت جغرافیایی خود را در محدوده ی طرح پارک حاشیه ای ثبت کرده و همزمان عوارض قانونی پارک خود را آنلاین پرداخت کنند.

" کاربران اپلیکیشن جاست از تخفیف 50 درصدی عوارض قانونی پارک حاشیه ای برخوردارند... "

ضمنا جاست بسته های متنوع و مقرون به صرفه ی عوارض پارک حاشیه ای را طراحی و دردسترس کاربران خود قرارداده که کاربران عزیز جاست با انتخاب و خرید هر یک از این بسته ها تا 90درصد عوارض قانونی پارک حاشیه ای خود را تخفیف خواهند گرفت.


پرداخت عوارض آزادراهی


در اپلیکیشن جاست این امکان فراهم شده تا بدهی عوارض آزادراهی خود را استعلام گرفته و در صورت تمایل، آنلاین پرداخت نمایید.